O nás

Příběh o Samagu začíná založením společnosti Samago Praha, která se rychle profiluje jako zástupce zájmů českých a slovenských výrobců na území Chorvatska a Slovinska

Úspěšné zahájení činnosti je spojeno s vývozem surovin pro barvy a laky, stejně jako křemičitého písku pro sklářský průmysl. Obchod roste založením společnosti Samago Záhřeb, která dosahuje významného růstu obratu uspokojováním, mimo jiné, až 20 % potřeb hydroxidu sodného na chorvatském trhu. Od roku 2003 prodáváme polypropylén (PP) a polyetylén s vysokou hustotou (HDPE). Zanedlouho celkový roční objem prodaných surovin stoupá na 4000 t.

Akvizicí české společnosti Lach-ner a maďarské společnosti Reanal Labor, které se zabývají chemickými produkty vysoké čistoty, se uzavírá první fáze realizace obchodní strategie v oblasti střední a jižní Evropy.

Lach-ner vyváží laboratorní chemikálie do mnoha zemí Evropy s vizí dosáhnout skrze stávající vlastní společnosti, další akvizice a též prostřednictvím velké sítě distributorů relevantní pozice na území Česka, Slovenska, Maďarska, zemí bývalé Jugoslávie, Rumunska a Bulharska. Intenzivně a úspěšně pracujeme na vývozu do zemí Evropské unie.

Samago, jakožto iniciátor podnikatelského záměru, zůstává samostatnou podnikatelskou jednotkou v chemickém a nechemickém sortimentu bez zvláštních synergických efektů. Pokud máte pocit, že máme společné zájmy a cíle, velmi rádi s vámi navážeme obchodní a přátelský vztah.